راه تنفّس ت :

سلام عليکم

بسم الله الرّحمن الرّحيم ، الحمد لله ربّ العالمين ، مالک يوم الدّين ، . .

ضمن اينکه اميدوارم جمعه اي رو به مبارکي و خوبي به شب رسونده باشين و هفته ي بهتريم پيش رو داشته باشين و بهشم فکر کنيم !

البته نمي خوام بگم که برنامه ي معرفت الان ! شبکه ي چهار سيما يا تلويزيون اين :

ج.ا

داره ميگه که فقط به :"گذشته" ميشه فکر کرد و به آينده نمي انديشيم .

اصلا فکرکردن يا بقول خودمون انديشيدن برا چيه !؟ آيا برا اينه که مثلا شيخ اجل :"سعدي" چه گفته !؟ اصلا چرا مثلا "سعدي" !؟ بگو پيامبر ، خدا ! حتي حرف خدا هم بقول آقا اميرالمومنين عليه السلام : تا مسموع هست نفعي بحال هيچ متفّکر يا انديشمندي نداره !

خب ! ما به چي فکر مي کنيم !؟

جز به حرف خومون !؟ يا بقول همون برنامه حرف :"من" !؟ که محل بحث يا کاوش "من" ! همينه و خب ! حالا :"راه"ش چيه !؟

آيا بقول همون برنامه پرسش اينه که "راه" درستش چيه !؟ و صرف نظرم از اينکه راه :"منطق"يش کدومه !؟ و گيريمم که همه ي راه و روش هاي آمده در متدولوژي علومم بقول همون برنامه :"صغري کبري" و :"حدّ" وسطيم داشته باشن ! که اون دو ! يعني "صغري کبري" يا بقول مثلا "سعدي"م :"کبري صغري" رو بهم ربط ميده !

خب ! بگذرم و بيشتر از اين :"پيچيده" نکنم ! هرچند :"کلّي"ترين "پيچيده" از قضا تو همون "کلّي" باشه چي !؟ بعنوان مثال تو کتاباي "منطق"ي گفته شده :

هر انسان (مني!) فاني است ، سقراط انسان است ، پس سقراط فاني است !

خب ! حرف :"سقراط" يا همون سعديم چي!؟

باز بگذرم ! خب ! کجا :"فاني" است !؟ آيا تا :

من !؟

و من مالک يا ملک يوم . !؟

شب بخير ، دختر خونه . 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

فروش مواد شيميايي صنعتي poket Darin توليد لوله پليکا svein-hugo hansen Ryan jdjddjd Diana parastarA Geniuses of Cannabis